Wrzesień na rynku NewConnect

Szanowni Państwo,

w załączeniu przesyłamy Biuletyn podsumowujący debiuty na rynku NewConnect we wrześniu 2012 r. przygotowany przez Progress Holding Sp. z o.o.

We wrześniu na NewConnect zadebiutowało 8 nowych spółek. Struktura branżowa debiutantów przedstawia się następująco: 2 spółki z branży „Technologie” oraz po 1 z „Usługi finansowe”, „Ochrona zdrowia”, „Recykling”, „Handel”, „Usługi inne”, „Wypoczynek”. Średnia ilość debiutów z ostatnich 9 miesięcy wynosi 8 spółek na miesiąc. Nowe spółki we wrześniu sprzedały swoje akcje za stosunkowo niewielką kwotę 5,19 mln PLN. Na dzień 30 września na „małym parkiecie” notowanych jest już 420 emitentów.

Giełda dyscyplinuje spółki na NewConnect. Już ponad 1/3 notowanych spółek na „małym rynku” zostało wstawione w segment wysokiego ryzyka pod względem płynności. W dniu 27 września, Zarząd GPW wykluczył z notowań akcje:

· Tonsil Acoustic Company
· Green Technology
· F24

Następujące spółki zostały zobowiązane do przedstawienia szczegółowych analiz finansowych, które będą miały wpływ na dalsze ich funkcjonowanie na NewConnect:

· Mobile Partner
· Virtual Vision
· 01Cyberation
· BGE

Pełna treść raportu wraz z tabelarycznym opracowaniem debiutujących spółek znajduje się w załączonym pliku.

Opracowanie: Progress Holding

ZałącznikWielkość
raport_za_09_2012.pdf486.25 KB