SCOPE FLUIDICS rozpoczyna testy kliniczne BacterOMIC w drugim zewnętrznym laboratorium

Scope Fluidics, notowana na NewConnect spółka biotechnologiczna, która opracowuje innowacyjne projekty z zakresu diagnostyki medycznej rozpoczyna walidację systemu BacterOMIC w drugim zewnętrznym laboratorium przy wykorzystaniu próbek klinicznych. Wraz z początkiem czerwca projekt BacterOMIC, otrzymał od Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji ("PCBC") certyfikat zgodności z normą ISO 13485:2016.

- Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, rozpoczynamy program walidacji w drugim zewnętrznym laboratorium. Przeprowadzenie badań w dwóch niezależnych placówkach pozwoli na dokładne przetestowanie systemu BacterOMIC. Pozytywne zakończenie badań będzie istotnym krokiem w kierunku komercjalizacji. – komentuje Szymon Ruta, członek zarządu i dyrektor finansowy Scope Fluidics.

Testy kliniczne w pierwszym laboratorium trwają od kwietnia br. Spółka zamierza przeprowadzić testy łącznie w trzech ośrodkach, z czego w co najmniej dwóch zewnętrznych. Zakończenie badań przedrejestracyjnych przewidziane jest na III kwartał 2021 r. z zastrzeżeniem, że sytuacja związana z pandemią Covid-19 będzie stabilna i nie wpłynie na funkcjonowanie placówek, w których przeprowadzane będą testy.

źródło: InnerValue Investor Relations