Czerwiec na rynku NewConnect

Szanowni Państwo,

w załączeniu przesyłamy Biuletyn podsumowujący debiuty na rynku NewConnect w czerwcu 2012 r. przygotowany przez Progress Holding Sp. z o.o.

W czerwcu na NewConnect zadebiutowało 15 spółek. Struktura branżowa debiutantów przedstawia się następująco: 4 spółki z branży „Handel”, po 2spółki z branż „Media” oraz „Wypoczynek” i po jednej kolejno z „e-handel”, „Informatyka”, „Usługi finansowe”, „Eco-energia”, „Budownictwo”, „Usługi inne” oraz „Technologie”. Średnia ilość debiutów z 6 miesięcy 2012 r. wynosi teraz 9,8 spółki, podczas gdy średnia w 2011 r. wyniosła 14,3 spółki miesięcznie. Nowe spółki w czerwcu sprzedały swoje akcje za kwotę 17,55 mln PLN i jest to największa sprzedaż akcji w tym roku (w maju 13,3 mln PLN). Na dzień 29 czerwca notowanych jest już 397 emitentów.

Nowe segmenty na rynku NewConnect

W środę, 27 czerwca po raz pierwszy GPW ogłosiło nowe segmenty na rynku NewConnect: High Liquidity Risk (HLR) 108 spółek oraz Super High Liquidity Risk (SHLR) gdzie znalazły się akcje 15 emitentów. Jak do tej pory utworzony był tylko jeden segment na rynku NC Lead skupiający spółki aspirujące do przejścia na Główny Rynek. Wprowadzenie nowych segmentów na rynek jest ważną informacją dla inwestorów, którzy znając kryteria doboru spółek do HLR i SHLR, z dużo większą ostrożnością będą podejmować decyzje inwestycyjne. Więcej o nowych segmentach oraz o spółkach zakwalifikowanych do HLR i SHLR w poniższym linku. W grupie HLR znalazła się 1 zagraniczna spółka Aerfinance.

Pełna treść raportu wraz z tabelarycznym opracowaniem debiutujących spółek znajduje się w załączonym pliku.

Opracowanie: Progress Holding

ZałącznikWielkość
raport_za_06_2012.pdf912.85 KB